Akupunktura jest metodą leczniczą , która wywodzi się z Chin i służy do przywrócenia prawidłowej równowagi energii CZI w organizmie ludzkim. Poprzez stymulację igłami odpowiednich kanałów energetycznych (tzw. meridianów) oddziałuje się zakłócone miejsce i doprowadza się do regulacji. Co za tym idzie? Niewykorzystane objawy (choroba) zaczynają stopniowo się wycofywać.

Metoda ta w zasadniczy sposób różni się od metod akademickich, w których lekarz stara się zgłębić istotę choroby, a po stwierdzeniu danej przypadłości usiłuje ją wyeliminować znanymi tej metodzie środkami. Zdarza się, że jego postępowanie doprowadzi do równowagi energetycznej i człowiek wraca do zdrowia. Niektóre bowiem zaburzenia ustępują po nieuszkadzających  – stwarzających optymalne warunki do regeneracji – inwazyjnych zabiegach naprawczych, farmakoterapii, właściwym odżywianiu, po odpowiednim nastawieniu psychicznym, po uregulowaniu rytmu snu i czuwania w ciągu doby, fizjoterapii, ziołolecznictwie, ćwiczeniach etc.

Niestety istnieją zaburzenia energetyczne, które nie ustępują mimo wymienionych działań terapeutycznych, a ich utrzymywanie się powoduje trwanie czy też rozwój choroby. Bez normalizacji przepływu energii chory musi zażywać leki do końca życia. Po odstawieniu leku rozregulowany układ energetyczny z dużym prawdopodobieństwem spowoduje nawrót dolegliwości lub spotęgowanie objawów choroby.

Lekarz akupunkturzysta po zdiagnozowaniu, której części organizmu dotyczy zaburzenie energetyczne, usuwa je nakłuwając igłami ściśle określone punkty ciała. Rzutuje to bezpośrednio na polepszenie funkcjonowania organizmu i ustępowanie problemów zdrowotnych.

Gabinet czynny w poniedziałki  od godziny 10.00 tej po wcześniejszym umówieniu  telefonicznym.